Zobacz, co możemy
zrobić dla Ciebie

Tomografia przemysłowa - skanowanie i analiza

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu skanowania i analizy metodą tomografii przemysłowej CT & X-ray w zastosowaniach przemysłowych oraz badawczych. Usługi wykonujemy w naszych Laboratoriach w Katowicach oraz Warszawie. Skanowanie z użyciem promieni rentgenowskich pozwala na odwzorowanie geometrii zewnętrznej badanego przedmiotu z precyzją nawet do 1 µm oraz na poznanie i analizę struktury jego wnętrza. Metoda ta sprawdza się zwłaszcza przy inspekcji jakości lub przyczyn awarii, badaniu struktury materiału np. porowatości, wtrąceń, struktury kompozytów, badaniu próbek w skali mikro np. w przemyśle elektronicznym oraz medycznym.

Usługi pomiarowe

Wykonujemy usługi pomiarowe detali o różnych gabarytach, dla dowolnej ilości charakterystyk, używając posiadanych przez nas własnych urządzeń. Pomiary wykonujemy w naszych Laboratoriach w Warszawie, Krakowie oraz Katowicach lub u Klienta.
Posiadamy:

  • maszyny współrzędnościowe – stacjonarne pomiary stykowe oraz skanowanie laserowe, dokładność pomiaru od 0,7 µm; 
  • laser tracker – urządzenie o dokładności pomiaru WMP/CMM dedykowane do pomiarów wielkogabarytowych;
  • ramiona pomiarowe – przenośne urządzenie pomiarowe, pomiar stykowy oraz skanowanie laserowe, dokładność pomiaru od 15 µm.
  • wykonujemy pomiary małych i trudnych detali z dokładnością do 2 mikronów z użyciem mikrotomografu przemysłowego

Nasze usługi pomiarowe pozwolą Państwu na wykonanie szybkich pomiarów współrzędnościowych i dokładną kontrolę jakości części produkcyjnych.

Inżynieria odwrotna

Zakres oferowanej przez nas usługi inżynierii odwrotnej obejmuje pomiar obiektu, przekształcenie go w model oraz stworzenie pełnej dokumentacji. Posiadając szeroki dostęp do urządzeń pomiarowych (od CMM czy tomografów przemysłowych CT & X-ray do wielkogabarytowych pomiarów laser trackerem) możemy wykonać usługę skanowania i odtwarzania detali o wymiarach od pojedynczych milimetrów do nawet 160 metrów. Doświadczenie i kompetencje naszych Inżynierów są gwarancją jakości całego procesu – od pomiaru obiektu do końcowej dokumentacji.
Pomiary wykonujemy w naszych Laboratoriach w Warszawie, Krakowie oraz Katowicach lub u Klienta.

Wsparcie

Oferujemy wsparcie aplikacyjne przez naszych inżynierów dla użytkowników oprogramowania metrologicznego. Program usługi wsparcia zawiera: wsparcie telefoniczne, mailowe oraz przez zdalne połączenie. Klientom posiadającym aktywne wsparcie oferujemy pomoc w pisaniu programów pomiarowych, wsparcie w zakresie analizy wyników i rysunków, konsultacje problemów pomiarowych. Dzięki posiadanemu wsparciu nasi Klienci zyskują spokój i gwarancję ciągłości procesu pracy w produkcji lub kontroli jakości.

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia z zakresu obsługi wszystkich systemów oraz oprogramowania z naszej oferty. Nasza oferta szkoleniowa obejmuje programy metrologiczne, oprogramowanie do inżynierii odwrotnej, oprogramowanie statystyczne, oprogramowanie dla obrabiarek i robotów, oprogramowanie dla monitorowania maszyn i SPC. Nasi trenerzy to eksperci, z doświadczeniem w pracy i najwyższym poziomem znajomości oprogramowania i urządzeń. Wszystkie szkolenia prowadzimy w według założeń on the job training, dzięki czemu przekazujemy praktyczne umiejętności, a nie suchą wiedzę.  Skontaktuj się z nami, aby poznać pełną ofertę szkoleń.

Aktualizacja oprogramowania

Aktualizujemy wszystkie oferowane przez nas programy pomiarowe. Szybki rozwój oprogramowania pomiarowego ma na celu rozwiązywanie bieżących problemów i optymalizację pracy. Dlatego pojawiają się nowe wersje i aktualizacje, które są dostępne dla Klientów. Obecnie aktualizacja oprogramowania nabiera jeszcze większego znaczenia, w kontekście przechodzenia na Windows 10 oraz 11.
Dzięki przeprowadzanym przez nas aktualizacjom oprogramowania do najnowszej wersji, w prosty sposób można zwiększyć możliwości oraz wydajność posiadanych systemów i urządzeń.

Wynajem sprzętu pomiarowego

Oferujemy wynajem wszystkich urządzeń pomiarowych z naszej oferty handlowej. Rozwiązanie to pozwala na powiększenie parku maszynowego w czasie okresowego dużego obciążenia pomiarami, podczas certyfikacji, przeglądu lub naprawy własnego systemu.
Jest to doskonałe rozwiązanie, aby przetestować urządzenia przed decyzją o zakupie. Jako jedyni w Polsce możemy zorganizować wynajem maszyny współrzędnościowej, systemu tomografii przemysłowej lub możliwość wypożyczenia  skonfigurowanego urządzenia lub laboratorium kontenerowego do analizy rdzeni i odwiertów. 

Kontrola jakości

Świadczymy usługi kontroli jakości takie jak pomiary zgodności, badania mikrotomograficzne CT & Xray, sortowanie i selekcja elementów w oparciu o wytyczne klienta oraz wyniki badań.

Jest to idealne rozwiązanie podczas krytycznych reklamacji, w czasie okresowego zwiększonego obciążenia pomiarami lub badaniami jakościowymi. Oprócz kompetencji inżynierskich, posiadamy także doświadczenie oraz zaplecze logistyczne i organizacyjne do prowadzenia projektów kontroli jakości dużej ilości elementów w optymalnie krótkim czasie. Usługi kontroli jakości wykonujemy w naszych Laboratoriach lub u klienta.

Aby uzyskać więcej informacji,
skontaktuj się z nami