smart-solutiona.pl - Geomagic control x-logo

Geomagic Control X

Geomagic Control X firmy 3D Systems to profesjonalne oprogramowanie metrologiczne, które umożliwia przechwytywanie i przetwarzanie danych ze skanerów 3D i innych urządzeń do mierzenia, analizy i przekazywania wyników kontroli w celu zapewnienia jakości w każdym miejscu.

Dzięki Control X znacznie przyspieszysz procesy kontroli w swojej firmie.

Inteligentna kontrola

Geomagic Control X pozwala na łatwe definiowanie wymiarów, podobne do tego
jakie jest w programach CAD. Jest to jedyny program obsługujący chmury punktów, który rozpoznaje elementy. Dzięki temu nie trzeba definiować referencyjnej  geometrii przed wyciągnięciem wymiarów czy tolerancji.

W przypadku części o setkach wymiarów czy tolerancji, funkcja ta pozwala  zaoszczędzić wiele godzin pracy oraz zredukować ryzyko błędu.

smart-solutions.pl - Geomagic control X 2 (1)
smart-solutions.pl - Geomagic control X 3 (1)

Używaj zamiennie danych z pomiaru stykowego jak i skanowania

Oprogramowanie pozwala na używanie wielomilionowych chmur punktów powstałych w wyniku skanowania 3D. Obsługuje także wiele urządzeń pozwalających na pomiar stykowy z wykorzystaniem unikalnego interfejsu znanego z programów LiveInspect czy Geomagic.

Każdy wykonany pomiar, niezależnie czy został wykonany w sposób stykowy, czy bezstykowy, jest zapisywany w drzewie historii programu Control X. Może być wykorzystywany przez cały okres trwania kontroli.

Control X posiada narzędzia spełniające rygorystyczne wymagania dotyczące kontroli jakości, dzięki czemu możesz sprostać najbardziej złożonym wyzwaniom metrologicznym.

Z Geomagic Control X rozwiążesz najtrudniejsze problemy pomiarowe, wychodzące poaz proste wyrównania i mapy kolorów.

Automatyczna kontrola prościej i wydajniej

Geomagic Control X zapisuje każdy krok procesu kontroli, więc po dokonaniu kontroli jednej części każda następna może być badana w sposób automatyczny. Control X rozpoznaje elementy na skanie i mierzy je bez interakcji ze strony użytkownika.

Schemat pracy jest niezwykle prosty i intuicyjny, dzięki czemu ustawienie procesu kontroli jest łatwe do wykonania. Program zapisuje wszystkie operacje oraz parametry związane z kontrolą. Dzięki temu kontrola całej partii elementów jest znacznie krótsza, ponieważ program automatycznie powtarza zapisany proces bez ingerencji użytkownika.

smart-solutions.pl - Geomagic control X 4 (1)

Gdzie można zastosować Geomagic Control X?

smart-solutions.pl - Geomagic control X (1)

Dlaczego wybrać Geomagic Control X?

 • Łatwy do nauki
  Nie masz czasu, aby zostać ekspertem w zakresie oprogramowania inspekcyjnego? Control X jest dla Ciebie. Zacznij uzyskiwać rezultaty przy niewielkim treningu lub bez niego.
 • Wszystko czego potrzebujesz
  Control X zawiera wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnej kontroli. Nie płacisz dodatkowo za importery CAD, narzędzia do przetwarzania siatki po skanowaniu ani możliwości analizy płata.
 • Urodzony do pracy ze skanerem 3D
  Wykorzystaj w pełni swój skaner 3D dzięki oprogramowaniu zaprojektowanemu od podstaw do współpracy z nim. Control X współpracuje z każdym skanerem 3D, dzięki czemu możesz dodawać więcej urządzeń i zachować dla nich wspólny interfejs oprogramowania.
 • Szybki w użyciu
  Control X jest elastyczny – podąża za Twoim sposobem pracy, a nie odwrotnie. Algorytmy natywne dla skanowania, zbudowane na jądrze CAD, sprawiają, że obsługa ogromnych zbiorów danych jest szybka i łatwa.

Aby uzyskać więcej informacji,
skontaktuj się z nami