Współrzędnościowe maszyny
pomiarowe

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe CMM to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie konieczne są precyzyjne, szybkie i zautomatyzowane pomiary.
Jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem maszyn współrzędnościowych CMM LK Metrology ALTERA. Maszyna współrzędnościowa CMM ALTERA to najnowsza generacja ceramicznych współrzędnościowych maszyn pomiarowych, zaprojektowana, aby zaspokoić najwyższe oczekiwania i wzrastające potrzeby klientów. Nasza oferta obejmuje portalowe maszyny pomiarowe, pomiarowe maszyny laboratoryjne, maszyny pomiarowe kolumnowe oraz maszyny pomiarowe do pomiarów dużych gabarytów. Oferujemy kompletne rozwiązania zaprojektowane tak, aby zachować długotrwałą dokładność, stabilność i płynność pomiarów, w zakresów od 700×500 do maszyn kilkunastometrowych.

Oto niektóre zalety maszyn współrzędnościowych ALTERA:

  • Ceramiczny portal i pinola zapewniają stabilną termicznie i ultrasztywną strukturę dla zapewnienia długotrwałej dokładności i stabilności strukturalnej bez odkształceń w czasie.
  • Unikalnie zaprojektowane łożyska powietrzne pozwalają na uzyskanie mniejszych szczelin powietrznych, zapewniając większą sztywność niż standardowe łożyska powietrzne co przekłada się na sztywności konstrukcji, a co za tym idzie dokładność pomiaru.
  • Układ napędowy cierny zapewnia płynne i powtarzalne ruchy z pomijalnie małym błędem histerezy.
  • Wszystkie modele można doposażyć w aktywny system tłumienia drgań AVM — zapewniający optymalną wydajność w obszarach narażonych na wysoki poziom drgań o niskiej częstotliwości.
  • Pływające liniały Renishaw i enkodery z serii TONiC o wysokiej rozdzielczości (0.05um) zapewniają powtarzalność i dokładność pomiaru oraz dodatkowo są odporne na zabrudzenia.
  • Maszyny serii ALTERA bazują na 30-letnim doświadczeniu w budowie maszyn CMM z elementów ceramicznych oraz ogólnym, niemal 60-letnim doświadczeniu firmy LK w dziedzinie pomiarów współrzędnościowych.
  • Długowieczność maszyn LK – dzięki doskonałej jakości mechanicznej maszyn LK. Są one długowieczne i stanowią doskonałą bazę metrologiczną nawet po upływie kilkunastu lat. Producent dokłada wszelkich starań by urządzenia te były ciągle wspierane od strony serwisowej, części zamiennych oraz programów, unowocześnianiając je do najnowszych standardów i trendów w metrologii przemysłowej.

Aby uzyskać więcej informacji,
skontaktuj się z nami