smart-solutions.pl - iscan3D

Smart Solutions i iScan3D ze Złotym Medalem na Targach CONTROL-TECH 2022

Ręczny skaner laserowy klasy metrologicznej

API Metrology wprowadziło na rynek trzecią generację laserowego skanera metrologicznego iScan3D.

Jest to przenośne narzędzie o jakości pomiaru znanej dotychczas ze skanerów CMM, eliminujące wyzwania, jakie mają użytkownicy podczas korzystania ze skanera na ramieniu pomiarowym. iScan3D oferuje niezrównaną szybkość i precyzję procesu kontroli jakości, skanując 200 000 punktów na sekundę z rozdzielczością 70 µ i dokładnością 50 µ. 

iScan3D to kompaktowy i bardzo dokładny ręczny skaner. Zintegrowane z Radian Plus i Pro Laser Tracker, krzyżowe niebieskie linie laserowe iScan3D są w stanie skanować w dowolnym kierunku. Dwa miejsca mocowania trzpienia pomiarowego do stykowego pomiaru cech ukrytych zapewniają elastyczność pomiaru z precyzyjnymi wynikami. iScan3D może skanować szeroką gamę tekstur powierzchni, w tym obszary o wysokim połysku i kontraście. Zapewnia również wyjątkową zdolność pomiarów stykowych ukrytych punktów.

Wybrane cechy i zalety skanera iScan3D

smart-solutions.pl -iScan3D

Pomiary dotykowe — Różnorodne trzpienie pomiarowe (obsługiwane do 500 mm) pasujące do każdego zastosowania zapewniają możliwość pomiarów stykowych zagłębionych cech.

Gęsta chmura punktów — niebieskie linie lasera i kamera o wysokiej rozdzielczości zapewniają gęstą chmurę punktów z drobnymi szczegółami funkcji w czasie rzeczywistym.

Dynamiczna stabilność — zaawansowana elektronika, żyroskopy i czujniki poziomu kompensują niewielkie zakłócenia i drgania rąk podczas pomiaru.

Bez kontrolera — wszechstronność iScan3D sprawia, że skanowanie na dużą skalę jest szybkie i proste.

Duża objętość skanowania — iScan3D działa w parze z laserowymi trackerami Radian do skanowania dużych obszarów. Obrotowa głowica zapewnia elastyczność, umożliwiając pełny obrót o 360°.

RFID — automatyczne rozpoznawanie trzpieni pomiarowych sondy wykorzystuje technologię RFID do automatycznej identyfikacji długości sondy i rozmiaru średnicy trzpienia pomiarowego oraz eliminuje potrzebę wyboru sondy przez użytkownika podczas pomiarów.

Inteligentne przyciski — wstępnie zaprogramowane przyciski zapewniające lepszą interakcję ze sprzętem i minimalizują interakcję użytkownika z oprogramowaniem komputerem dzięki pełnej kontroli pomiaru na poziomie iScan

Skaner Blue Crossed-Lines — krzyżowy skaner liniowy zapewnia możliwość łatwego i elastycznego skanowania powierzchni w dowolnym kierunku.

smart-solutions.pl -iScan3D Probe

Przykładowe zastosowania skanera iScan3D

  • Formy i matryce
  • Porównanie do CAD
  • Kontrola oprzyrządowania
  • Oprzyrządowanie, uchwyty i przyrządy

Udostępnij: