Skanery 3D

Skanery 3D to najlepsze rozwiązanie, kiedy pomiary dotykowe nie wchodzą w grę, a czas pomiaru jest kluczowy. Idealnie nadają się do elementów podatnych, trudnych do stabilnego zamocowania czy złożonych z nieregularnych powierzchni krzywokreślnych. Do kontroli jakości, ale również w przypadku inżynierii odwrotnej.

Oferujemy zarówno skanery 3D współpracujące z współrzędnościowymi maszynami pomiarowymi oraz ramionami pomiarowymi, jak i skanery działające jako niezależne urządzenie pomiarowe. Oferowane przez nas skanery 3D sprawdzają się przy wykonywaniu precyzyjnych i zaawansowanych trójwymiarowych obrazów. Przenoszą elementy błyszczące, wielokolorowe czy z wieloma krawędziami i otworami. Urządzenia skanują nawet bardzo małe przedmioty i elementy, dlatego znajdują zastosowanie w każdej branży.

VIVID skaner laserowy SLK20 LK Metrology

Skaner VIVID LK Metrology to urządzenie z niebieskim laserem o wysokiej dokładności i rozdzielczości. Dzięki technologii skanera laserowego VIVID firmy LK SLK20 zapewnia możliwość maksymalizacji wydajności podczas pomiarów złożonych powierzchni, małych detali, delikatnych części, ciemnych materiałów i powierzchni odbijających światło. Jego podstawowe zalety:

  • Certyfikowana jakość – międzynarodowe standardy dokładności skanerów laserowych CMM;
  • Zmienna prędkość skanowania – chmury punktów o dużej gęstości dla małych szczegółów oraz szybkie skanowanie dla dużych obszarów;
  • Skanowanie wielu ekspozycji – łatwe i szybkie pomiary powierzchni ciemnych, przezroczystych i odbijających światło;
  • Automatyczne programowanie – automatyczne tworzenie programów inspekcji i ścieżek skanowania poprzez wybór powierzchni na modelu CAD;
  • Podgląd na żywo – informacja zwrotna w czasie rzeczywistym o pozycji skanera laserowego w trakcie wykonywania pomiaru.

Skanery dla maszyn i ramion pomiarowych Nikon Metrology

Nasza oferta sensoryki dla współrzędnościowych maszyn pomiarowych oraz ramion pomiarowych od Nikon Metrology to bogaty wachlarz skanerów dedykowanych maszynom CMM: LC15Dx, LC60Dx, XC65, L100 oraz ramionom pomiarowym – skaner Nikon H120. Skanery dobieramy wraz z klientem, aby uzyskać najlepsze możliwe połączenie szybkości, dokładności i łatwości użytkowania.

Rapidscan API Metrology

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, skaner 3D RapidSkan API Metrology umożliwia pozyskanie dokładnych wymiarów mierzonych komponentów oraz automatycznie sprawdza spełnianie wymagań. W odróżnieniu od większości tradycyjnych skanerów, RapidScan skanuje powierzchnie silnie odbijające, takie jak malowane części samochodowe oraz części obrabiane i polerowane. To przenośne urządzenie skanuje powierzchnie o zróżnicowanym kolorze i kontraście, wykrywa krawędzie, otwory i inne cechy. RapidScan doskonale sprawdzi się przy weryfikacji części, aby natychmiastowo po szybkim skanowaniu określić czy spełniają one określoną specyfikację. Skaner ten jest idealnym urządzeniem dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, w zautomatyzowanej produkcji i innych aplikacjach. Stanowi część systemu SMART FACTORY INSPECTION SYSTEM (SFIS).  Oprogramowanie API jest w stanie m. in. wykryć krawędzie, otwory oraz dokonać natychmiastowego porównania z modelem CAD, co pozwala na szybką i dokładną ocenę elementu na wszystkich etapach produkcji. Może być zamontowany na statywie lub bezpośrednio na głowicy robota. Skaner ten jest dostępny w dwóch rozmiarach w zależności od potrzeb klientów.

Aby uzyskać więcej informacji,
skontaktuj się z nami