Ramiona pomiarowe

Ramię pomiarowe to najlepsze rozwiązanie wszędzie tam, gdzie kluczowa jest mobilność i dostępność urządzenia pomiarowego w różnych lokalizacjach. Sprawdzają się nie tylko w laboratoriach, ale również w warunkach produkcyjnych, na linii lub w hali produkcyjnej.

Zaawansowane technologicznie ramiona pomiarowe pozwalają na prostą i szybką kontrolę 3D każdego komponentu. W naszej ofercie znajdują się m.in. ramiona pomiarowe FREEDOM ARM produkcji LK Metrology, MCAx firmy Nikon Metrology oraz Smart Arm produkcji RPS Metrology.

Ramiona pomiarowe FREEDOM ARM od LK Metrology

Ramię pomiarowe FREEDOM to bezprzewodowy system pozwalający na wielogodzinną pracę w różnych warunkach. Sprawdza się zarówno w kontroli na produkcji, jak i w laboratorium pomiarowym. System przeznaczony jest do pomiarów stykowych oraz bezstykowego skanowania głowicą laserową, współpracuje z laserowymi głowicami skanującymi NIKON H120. Zakresy pomiarów 7-osiowych ramion pomiarowych FREEDOM LK Metrology wynosi od 2 do 4,5 m.

Jego podstawowe zalety:

 • System Plug & Play przyspieszający i ułatwiający operatorowi konfigurację ramienia;
 • Automatyczne rozpoznawanie sondy;
 • Wysoka dokładność i szybka przepustowość danych;
 • Doskonała stabilność temperatury, zerowy czas nagrzewania;
 • Płynne przechodzenie pomiędzy pomiarem stykowym a skanowaniem laserowym.

Ramiona pomiarowe MCAxS Nikon Metrology

Urządzenie stworzone do pomiarów stykowych oraz specjalistycznego, bezstykowego skanowania z wykorzystaniem laserowych głowic skanujących NIKON H120. Precyzyjne, niezawodne i łatwe w obsłudze. Sprawdza się zarówno w pracy na produkcji, jak i w laboratoriach. Zakresy 7-osiowych ramion pomiarowych MCAxS to od 2 do 4,5 m. Ten bezprzewodowy system pozwala na kilkugodzinną pracę w każdych warunkach.

Kluczowe zalety ramienia pomiarowego MCAxS:

 • Wysoka dokładność i szybka przepustowość danych;
 • Przeznaczone do użytku w każdych warunkach: produkcyjnych, warsztatowych i laboratoryjnych;
 • Ekstremalna stabilność temperatury, zerowy czas nagrzewania;
 • Połączenia Plug-and-Play – szybka i łatwa konfiguracja;
 • Automatyczne rozpoznawanie sondy;
 • Płynne przejście pomiędzy bezstykowym skanowaniem i pomiarem stykowym.

Ramiona pomiarowe SMART ARM REV-O firmy RPS Metrology

Łatwe w obsłudze urządzenia sprawdzą się w szybkim przeprowadzaniu precyzyjnej kontroli 3D. Te przenośne maszyny pomiarowe, posiadają komunikację bezprzewodową oraz standardowo wbudowane baterie litowo – jonowe, pozwalające na wielogodzinną pracę bez podpinania do źródła zasilania.

Ramiona pomiarowe Smart Arm R-EVO 6 lub 7 osiowe dostępne są w kilku wersjach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Współpracują z sondami sztywnymi oraz sondami LP2 firmy Renishaw do pomiarów stykowych oraz laserowymi głowicami skanującymi od RPS METROLOGY. Zakresy pomiarowe ramion R-EVO to od 2m do aż 9m !

Aby uzyskać więcej informacji,
skontaktuj się z nami