Laser radar

Laser radary to unikalne i nowatorskie systemy pomiarowe oparte na laserze, oferujące szereg korzyści, w tym pomiary bezdotykowe z dużą dokładnością i w dużym zakresie. Pomiary mogą być w pełni zautomatyzowane, a system pozwala na precyzyjne skanowanie z metrologiczną dokładnością. W naszej ofercie znajdują się laser radary APDIS produkcji NIKON Metrology oraz Dynamic 9D Ladar od API Metrology.

Dynamic 9D LADAR firmy API Metrology

Dynamic 9D LADAR API Metrology to super szybki i dokładny bezdotykowy system pomiarowy, gromadzący dane w czasie rzeczywistym. Przeznaczony do zautomatyzowanych pomiarów na linii produkcyjnej, gdzie można go zamontować na robocie, szynie lub bramowej współrzędnościowej maszynie pomiarowej.

LADAR posiada wbudowany system odniesienia skali, częstotliwość próbkowania ponad 20 000 punktów na sekundę oraz inteligentny system kamer iVision 8mp, który pomaga w rozpoznawaniu części do programowalnego automatycznego pomiaru cech i GD & T, ujawniając przejrzystość otworów i innych szczegółów geometrycznych na poziomie sondy.

Dostarcza dane X, Y, Z, I, J, K dla każdego wygenerowanego punktu wraz z dodaniem danych R, G, B, co pozwala na obrazowanie zeskanowanych danych bezpośrednio na przechwycony obraz z kamery. Ta unikalna funkcja umożliwia wyświetlanie cech o wyraźnym kontraście kolorów tła, wektorach powierzchni, chropowatości powierzchni.

DYNAMIC 9D LADAR rewolucjonizuje zautomatyzowane pomiary produkcyjne.

• Innowacyjny system Laser Detection and Ranging rejestruje zarówno dane dotyczące wymiarów, jak i geometrii

• Idealny dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, stoczniowego, energetyki wiatrowej oraz transportu

• Przełomowa technologia LADAR wyznaczająca nowe standardy w bezdotykowym optycznym pomiarze

• Szybkie i dokładne pomiary dużych części

• Wysoka użyteczność także w skomplikowanych konfiguracjach z robotami

Laser Radar APDIS Nikon Metrology

Laser Radar APDIS Nikon Metrology to wszechstronny system metrologiczny, który oferuje bezstykową kontrolę wielkogabarytowych obiektów przez jednego operatora. Jest to urządzenie programowalne CNC, przygotowane do pracy bez nadzoru, w trybie całkowitego zautomatyzowania. Jego nazwa APDIS to akronim, pochodzi od słów Accurate, Precision, Distance Scanning czyli dokładne, precyzyjne, skanowanie na odległość. 

Laser Radar APDIS Nikon Metrology wykorzystuje opatentowaną technologię odbicia, która umożliwia bezpośredni pomiar powierzchni i elementów z najwyższą prędkością zbierania danych. W rezultacie Laser Radar eliminuje potrzebę żmudnego wykorzystania markerów fotogrametrycznych, sferycznych reflektorów (SMR) lub sond ręcznych, zmniejszając czas kontroli i odciążając operatora. APDIS skanuje ciemne, mocno rozpraszające i odbijające materiały oraz powierzchnie położone pod trudnymi do pomiaru kątami. System sprawdza się w każdej branży, w tym szczególnie w przemyśle samochodowym, lotniczym, kosmicznym, energetyce. Zakres pomiarowy dla tego systemu to promień o zasięgu do 50 metrów.

Aby uzyskać więcej informacji,
skontaktuj się z nami