Nikon laser radar ADPIS

Laser Radar NIKON APDIS – czy zastanawiałeś się jak działa?

New Name, New Design, New Benefits
Laser Radar APDIS NIKON Metrology

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak działa system Laser Radar APDIS od  NIKON Metrology?

APDIS NIKON Metrology to wszechstronny system metrologiczny, który oferuje bezstykową kontrolę wielkogabarytowych obiektów przez jednego operatora. Jest to urządzenie programowalne CNC, przygotowane do pracy bez nadzoru, w trybie całkowitego zautomatyzowania. Jego nazwa APDIS to akronim, pochodzi od słów:

  • Accurate
  • Precision
  • Distance
  • Scanning

czyli dokładne, precyzyjne, skanowanie na odległość.

Współcześnie rynek producenta i konsumenta ulega ciągłej ewolucji, od firm i inwestorów wymaga się najwyższej jakości oferowanych produktów oraz dostarczania ich w wymaganym czasie To z kolei determinuje konieczność wdrażania innowacyjnych rozwiązań już na etapie produkcji i kontroli jakości. Do zapewnienia optymalnej wydajności linii produkcyjnych wykorzystywana jest automatyzacja procesów produkcyjnych i procesów kontroli jakości. Są to rozwiązania w pełni dopasowywane do indywidualnych potrzeb klienta, specyfiki branży, rodzaju produkcji oraz już istniejącej infrastruktury.

Automatyzacja i robotyzacja wykorzystywane są w wielu branżach oraz sektorach przemysłu. Tylko użycie najnowocześniejszej technologii pozwala w pełni dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdej linii produkcyjnej z uwzględnieniem wszystkich czynników, takich jak istniejąca infrastruktura, wydajność produkcji i kontroli jakości, czy prognozowany zwrot z inwestycji we wdrożenie automatyzacji w danej jednostce.

System APDIS to nowa generacja urządzenia, nowy design, nowe korzyści, przy zachowaniu wszystkich cech, które sprawiały, że jest to wyjątkowy system metrologiczny, któremu zaufało już wielu producentów. ADPIS to opcja, którą należy wziąć pod uwagę przy planowaniu automatyzacji kontroli jakości bezpośrednio na linii produkcyjnej.

Systemy pomiarowe APDIS MV430 i MV450 znajdują zastosowanie w szybkiej, automatycznej i bezdotykowej kontroli obiektów, począwszy od mniejszych elementów, takich jak drzwi samochodu, po kompletne, duże zespoły np. samoloty.

APDIS mierzy detale na odległość, bez potrzeby przygotowania powierzchni elementu. APDIS idealnie nadaje się do kontroli powtarzalnych, złożonych, trudno dostępnych, delikatnych i pracochłonnych elementów. Sprawdzi się w produkcji, przemyśle, wszędzie tam, gdzie nie ma kompromisu w kwestii jakości, a czas to pieniądz.

Możliwościom systemu APDIS zaufali już producenci z branż m. in. samochodowej, lotniczej, kosmicznej czy energetycznej.

Kontrola jakości procesu w celu zmniejszenia ilości braków i ciągłej poprawy jakości to dziś codzienność na linii produkcyjnej, a automatyzacja linii produkcyjnych staje się koniecznością. Przenoszenie pomiarów z laboratoriów na halę produkcyjną to inwestycja zarówno w poprawę jakości i szybkości tych procesów, jak i w obniżenie kosztów produkcji, kontroli jakości i kosztów reklamacji. APDIS zapewnia szybkie pomiary z dokładnością metrologiczną, pracę na hali produkcyjnej, aby zidentyfikować i korygować problemy na wczesnym etapie procesu. Efektem jest optymalizacja czasu pomiaru i zwiększenie produktywności.

Zapraszamy do obejrzenia filmu  przybliżającego  możliwości tego urządzenia.

Smart Solutions jest Oficjalnym Przedstawicielem NIKON Metrology w Polsce i system ADPIS dostępny jest tylko u nas! Chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości APDIS? Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij: