Wyrusz z nami w podróż „Ekspresem Polarnym” ❄️❄️❄️

Poczuj magię Świąt i wyrusz z nami w podróż "Ekspresem Polarnym"

"Pere Marquette 1225" zabytkowa lokomotywa parowa z filmu „The North Pole Express”

& Laser Tracker Radian API Metrology

„Ekspres Polarny” – wzruszająca historia  chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja.

W Wigilię Bożego Narodzenia budzi go nadjeżdżający pociąg i niezwykly Pan Konduktor zaprasza go w podróż na sam Biegun Północny…

Podczas podróży chłopiec poznaje  nowych przyjaciół, z którymi przeżywa wiele niezwykłych przygód i odzyskuje wiarę w Mikołaja.

Film „Ekspres Polarny” spotkał się z dużym uznaniem widzów i natychmiast stał się świątecznym klasykiem, stając się częścią corocznych tradycji bożonarodzeniowych dla rodzin na całym świecie. Warner Brothers i Robert Zemeckis wykorzystali do stworzenia modelu pociągu w swoim filmie  „Ekspres Polarny” z 2004 roku obrazy, wideo i nagrania dźwiękowe  zabytkowej lokomotywy „Pere Marquette 1225”.

API Metrology Laser Tracker

W 1957 roku Uniwersytet Stanowy Michigan otrzymał w prezencie zabytkową lokomotywę Pere Marquette 1225. To lokomotywa wyprodukowana w 1941 roku, która kursowała w Michigan przez około dziesięć lat od 1941 do 1951 r., a następnie została wycofana na rzecz lokomotyw spalinowych. 

W latach 1969-1970 grupa studentów podjęła się renowacji lokomotywy Pere Marquette 1225 i tak rozpoczęła się podróż w czasie i podróż Ekspresem Polarnym…

Grupa studentów ostatecznie przekształciła się w Steam Railroading Institute, zajmujący się konserwacją i obsługą zabytkowych maszyn parowych.

The North Pole Express czyli lokomotywa Pere Marquette 1225 to fragment prawdziwej historii kolejnictwa, a zarazem historii filmu który został pieczołowicie przywrócony do dawnej świetności przy udziale Steam Railroading Institute oraz naszych przyjaciół, inżynierów z API Metrology.

Zabytkowa lokomotywa Pere Marquette 1225  przeszła proces renowacji, a inżynierowie z API Metrology udzielili swojej   specjalistycznej wiedzy w zakresie precyzyjnych pomiarów, wykorzystując możliwości Laser Trackera Radian.

API Metrology Laser Tracker

Wykorzystując możliwości systemu pomiarowego Laser Tracker Radian firma API Services była w stanie wesprzeć ten ambitny i wyjątkowy projekt poprzez:

  • poprowadzenie całości pomiarów na miejscu, co pozwoliło uniknąć demontażu podzespołów
  • precyzyjne pomiary ram 1225, co było krytycznym aspektem procesu renowacji
  • dokładne pomiary wszystkich istotnych elementów konstrukcyjnych i napędowych, niezbędnych do bezpiecznej pracy lokomotywy
  • pomiary trudno dostępnych elementów 
  • wykonanie inżynierii odwrotnej i modeli CAD na podstawie uzyskanych danych, co pozwoliło na produkcję nowych części
API Metrology Laser Tracker

Pomiary i dokumentacja odtworzeniowa wykonane przez API  stanowią wskazówkę dla mechaników, którzy mogą teraz odtwarzać wszystkie elementy podczas renowacji lokomotywy. 

W efekcie możliwa jest wymiana części, które są odtworzone z metrologiczną dokładnością.  

1000 punktów danych pomiarowych co sekundę z dokładnością do kilku mikronów – te możliwości pomiarowe systemu LT Radian wykorzystano przy projekcie!

Być częścią tego historycznego projektu renowacji to bez wątpienia powód do dumy dla naszego Partnera i Dostawcy – API Metrology. 

To przykład i dowód jak precyzyjna technologia pomiarowa pomaga przywrócić kawałek historii oraz gwarantuje, że zabytkowa lokomotywa Pere Marquette 1225 będzie mogła nadal zachwycać kolejne pokolenia.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem kolei, entuzjastą historii, czy osobą z branży produkcyjnej interesującą się technologią pomiarową, zapraszamy Cię do przyłączenia się do nas w tej ekscytującej podróży.

Odwiedź stronę   ze  Steam Railroading Institute  aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie.

Skontaktuj się z nami, by  porozmawiać z prawdziwymi pasjonatami metrologii #zpasjidometrologii

Udostępnij: