Hyper Scan2 - smart-solutions

Skanowanie laserowe 3D bez ograniczeń

Skanowanie laserowe 3D dużych gabarytów? Skanowanie w warunkach produkcyjnych?

Skanowanie laserowe 3D to rozwiązanie, które już na dobre zagościło w systemach precyzyjnej kontroli 3D.

Zwykle takie precyzyjne pomiary geometryczne kojarzą się z warunkami laboratoryjnymi, gdzie detale muszą być przetransportowane, przechowane do czasu wyrównania temperatury z warunkami pomiarowymi i umieszczone na maszynie pomiarowej, gdzie w końcu następuje pomiar.

A co gdybyśmy chcieli zmierzyć zeskanować duże detale, szybko i do tego w warunkach produkcyjnych?

 

Czemu nie!

W takiej sytuacji przychodzi na ratunek Skaner 3D Hyperscan – rozwiązanie produkcji naszego dostawcy ZG Technology.

Hyperscan pozwala na bardzo szybkie i dokładne skanowanie w niemal każdych warunkach, praktycznie dowolnych gabarytów. Powierzchnia skanowanego elementu w żaden sposób nie musi być przygotowana.

Błyszczące powierzchnie? A może pochłaniająca światło czarna guma? Można śmiało zapomnieć o niewygodnym sprayowaniu elementów w celu ich zmatowienia. Hyperscan bez problemu radzi sobie z każdą powierzchnią. Podczas naszych testów nie oparły się mu nawet szyby samochodowe.

Czy trzeba detal przygotować i okleić wcześniej znacznikami? Nie. Po co tracić kilka godzin na oklejanie, a później usuwanie znaczników z kilku metrowego detalu? Tutaj wypakowujemy sprzęt i od razu możemy przechodzić do działania.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał podczas naszej wizyty, prezentacji handlowej u jednego z klientów, na filmie można zobaczyć skanowanie zewnętrznej karoserii samochodu marki BMW.

Czas skanowania całego elementu wyniósł poniżej 15 minut, dokładność pomiaru 0,075 mm, do pracy użyliśmy system HyperScan Plus z oprogramowaniem HyperScan.

Jak to działa?

HyperScan - smart-solutions

Zestaw składa się z dwóch elementów:

  1. skanera laserowego pozwalającego na zbieranie ponad 3 milionów punktów na sekundę z dokładnością od 0,025 mm
  2. trackera optycznego, który pozwala na precyzyjną lokalizację skanera w przestrzeni roboczej 100m3.

 

Za mało? W każdej chwili możemy przestawić tracker i zwiększyć ten zakres. Możemy to wykonać dowolną ilość razy a specjalnie zaprojektowana technologia pozwoli nam zachować ciągłość skanowania bez konieczności dodatkowego łączenia i dopasowywania danych.

Hyper Scan1 - smart-solutions

Hyperscan to połączenie skanera ręcznego i trackera.

Wykorzystuje technologię niebieskiego lasera z możliwością pracy w wielu trybach. Standardowy tryb skanowania używa 34 niebieskich linii laserowych, a prędkość skanowania to 3,150,000 pkt/s, co znacznie poprawia wydajność skanowania.

Ultra-dokładny tryb skanowania używa 7 równoległych niebieskich linii laserowych, które pozwalają na zebranie najbardziej szczegółowych powierzchni obiektu.

Hyperscan idealnie nadaje się do pomiarów obiektów wielkogabarytowych, jak i do pomiarów in-line.

Hyperscan jest to idealne zastosowanie zarówno do inspekcji, jak  i inżynierii odwrotnej.

Sprawdzi się  w przemyśle ciężkim,  lotniczym, automotive, konstrukcji spawanych i wielu innych – wszędzie tam gdzie wydajność i jakość mają znaczenie.

Skontaktuj się z nami a nasi eksperci przedstawią wszystkie możliwości tego systemu i zorganizują dla Ciebie prezentację.

Skontaktuj się z nami, aby poznać dowiedzieć się więcej o Hyperscan i pozostałych naszych systemach pomiarowych!

Udostępnij: