lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Volume Graphics

Oprogramowanie do analizy danych CT firmy Volume Graphics

 

 

 

VGStudio MAX 3.0 jest najbardziej zaawansowanym oprogramowaniem dającym najnowsze możliwości wizualizacji oraz analizy dla przemysłowej tomografii komputerowej CT. Jej poprzednia wersja była standardowym oprogramowaniem w przemyśle analizy danych wokselowych oraz wiodącym na rynku rozwiązaniem w swojej dziedzinie. Firmie Volume Graphics pozwoliło to stworzyć nową, bardziej potężną wersję VGStudio Max 3.0, w której ulepszono istniejące funkcje oraz dodano wiele nowych możliwości analizowania danych CT. Obejmuje ona wiedzę oraz doświadczenie zebrane z tysięcy instalacji na całym świecie.

VGStudio MAX 3.0 – tak jak jej poprzednik – opera się na dwóch filarach: dokładnej analizy materiałowo-geometrycznej oraz bezpośredniego przetwarzania danych wokselowych i siatki trójkątów, wszystko to w jednym oprogramowaniu. Obecna wersja jest jeszcze lepsza, a teraz została dodatkowo zoptymalizowana pod kątem kontroli seryjnych oraz jest przygotowana do analizy danych CT na linii produkcyjnej.

Moduły VGStudio MAX 3.0:

VG

 

Obsługiwane formaty CAD Formaty CAD w trakcie opracowywania
STEP Unigraphics/NX
IGES JT
CATIA V5 I-deas
ProEngineer/Creo PRC
  Rhino
  Solidge Edge
  SolidWorks
  VDA-FS
  Parasolid

 

 

VGMetrology to samodzielny pakiet oprogramowania, który jest specjalnie dostosowany do zadań metrologicznych o relatywnie niskiej cenie. W swojej ofercie posiada te same możliwości pomiarów współrzędnościowych oraz porównania do modelu CAD co oprogramowanie VGStudio Max.

 

VGMetrology  z uwagi na swoje zastosowania metrologiczne wymaga jedynie informacji o powierzchni skanowanych detali. Po precyzyjnym dopasowaniu powierzchni  informacje o odcieniach szarości wewnątrz materiału są usuwane, co zdecydowanie zmniejsza pojemność danych CT i co za tym idzie znacząco przyspiesza pracę programu 5


Filmy

This is Volume Graphics

 

VGSUDIO MAX 3.4 - Reverse Engineering

 

VGSUDIO MAX 3.4 - Digital Volume Correlation

 

VGSTUDIO MAX 3.4 - Exact Angle Reconstruction for Circular Trajectories