lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Statywy i mocowania


Statywy

TRIPOD-HDP-KCF-600x637

 

Lekkie przenośne statywy pomiarowe (Tripod) o dużej wytrzymałości są wygodne dla podróżujących specjalistów metrologii. Aluminiowe przenośne statywy metrologiczne są składane i można je umieścić w opcjonalnym twardym etui z tworzywa sztucznego. Walizka transportowa wyposażona jest w kółka i jest mniejsza niż zestaw kijów golfowych, dzięki czemu można ją wygodnie odprawić na lotnisku czy też przewieźć na tylnych miejscach w samochodzie.

 

 

HDRGC-24-36-Blk-600x549

 

Nowe, duże granitowe wózki 28x48 ″ są doskonałą opcją dla klientów z ramionami o długości powyżej 3,2 metra. Oferują większą powierzchnię roboczą niż tradycyjne, granitowe wózki 24x36” dla przenośnych Cmm. Mniejszy wózek doskonale nadaje się dla mniejszych ramion pomiarowych. Oba wózki są dostarczane z dołączonym zestawem mocującym i zawierają uchwyty po obu stronach dla wygodnej obsługi oraz uchwyt blokujący na drzwiach.HDRGC-28-48-Blk-600x549

 

 

 

 

 

 

 

 HDRS-36-54-2

Przenośny statyw metrologiczny z serii Rhino został zaprojektowany z myślą o sztywności. Posiada 3 super sztywne, ćwierć calowe śruby podporowe z rozszerzoną powierzchnię nośną, co w połączeniu z obrobionymi powierzchniowo nakrętkami śrub podporowych zapewnia bardzo dużą sztywność, dzięki czemu góra statywu nie ma oznak kołysania się, jak na innych stojakach na rynku. Statyw został również tak zaprojektowany, aby umożliwić demontaż pierścienia mocującego, aby z czasem była możliwość konserwacji i naprawy statywu.

Seria Rhino ma uszczelkę nowej generacji, która nie będzie powodować korozji ani wysychania w miarę upływu czasu, podobnie jak uszczelnienia skórzane starszej generacji. Górny odlew ma większy obszar mocowania i wzmocniony szkielet w celu zapewnienia dużej sztywności. Konstrukcja ma miejsce do zamontowania regulowanego ramienia dla laptopa, które przydaje się podczas korzystania z przenośnych ramion CMM. Na górnym kołnierzu i podstawie znajdują się otwory na akcesoria, aby można było przykręcić niestandardowe płyty i części specyficzne dla klienta.

HDRS-FIX-27-1Środkowa kolumna wykonana jest ze stali nierdzewnej oraz posiada łatwy dostęp do śrub mocujących, dzięki czemu stojak można łatwo rozmontować na potrzeby transportu. Rozmontowany statyw zajmuje mało miejsca i dzięki temu można go transportować w standardowo wymiarowej paczce. Stożkowy pierścień wzmacniający zwiększa sztywność połączenia podstawy z kolumną, a także dodaje wagi dla dodatkowej stabilności. Kombinacja funkcji sprawia, że produkty z serii Rhino to najmocniejsze przenośne statywy na rynku.

Statywy s serii Rhino występują w wersjach o stałej wysokości jak i też z regulowaną wysokością.

 

Do przenośnych statywów oferowane są przedłużacze wykonane z włókna węglowego lub z aluminium oraz inne akcesoria, takie jak ramię do laptopa

MW_CF_20inExtTube-1-800x800ARM-LAP-HD

 

 


Mocowania

MetrologyWorks posiada całą linię uchwytów do przenośnych maszyn CMM, takich jak ramiona pomiarowe i trackery laserowe renomowanych i cenionych producentów.

MOUNT-RING-3x5in

Użycie uniwersalnego pierścienia mocującego 3-1/2”-8 na wszystkich produktach MetrologyWorks zapewnia szeroką kompatybilność z przenośnymi maszynami pomiarowymi, takimi jak ramiona pomiarowe, laser trackery oraz innymi instrumentami optycznymi czy też dużymi skanerami przestrzeni. Oferowany jest również adapter 3-1/2”-8 na 5/8-11 montowany w niektórych urządzeniach pomiarowych.

 

 

MOUNT-MAG-6-2

 

 

W ofercie produktów firmy MetrologyWorks znajdują się podstawy magnetyczne o przekątnej 6,  8 i 10 cali. 6-calowy uchwyt magnetyczny doskonale pasuje do przenośnych ramion pomiarowych oraz mniejszych Laser Trackerów. Większy 10-calowy magnes został stworzony dla użytkowników z większymi trackerami laserowymi. 10-calowy uchwyt magnetyczny ma siłę 2,4 razy większą niż magnes 6-calowy.

Oprócz podstaw magnetycznych okrągłych oferowane są standardowe podstawy magnetyczne

MW_EMM_02212020_B-800x800

 

Dla specjalnych zastosowań dostępne są niestandardowe typy mocowań, taki jak kątowe mocowanie laser trackera czy też podstawa próżniowa zasilana bateryjnie.