lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Sondy do ramion pomiarowych

MetrologyWorks zapewnia kompletną linię produktów zamiennych sond, trzpieni pomiarowych i akcesoriów do przenośnych ramion pomiarowych firm Faro i Romer.

Vertical-Probe-Small-1

 

Sondy pomiarowe oferowane są w standardzie metrycznym i calowym. Sondy metryczne obejmują zakres średnic kulki pomiarowej od 2 do 15 mm, a calowe od 1/16” do 1 ½” . Sonda może być wyposażona w trzpień pomiarowy o różnej długości dochodzącej do 150 mm. Oprócz sond o standardowej budowie MetrologyWorks oferuje sondy zakrzywione i kątowe do specjalistycznych zastosowań. W gamie produktów znajdziemy również sondę punktową (rysik) wykonaną z włókna węglowego do stosowania tam, gdzie najmniejsze kulki nie mogą dotrzeć, np. średnica rdzenia gwintu.

MetrologyWorks posiada bogaty wybór sond i trzpieni do ramion pomiarowych. Obejmuje to konfiguracje sztywnych sond o standardowej długości i trzpienie o przedłużonej długości z różnych materiałów, w tym ze stali nierdzewnej i cyrkonu. Sondy oferowane są ze wszystkimi typami mocowań występujących w ramionach Faro i Romer. Dodatkowo w ofercie znajdują się uchwyty magnetyczne, przenośne statywy i wiele innych akcesoriów CMM, w tym kulki i stożki.

 

Przykładowe konfiguracje sond pomiarowych do ramion: