lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

RapidScan

Smart Solutions z dumą prezentuje RapidScan, który jest najnowszym, przełomowym rozwiązaniem technologicznym firmy API .

RapidScan może znaleźć zastosowanie przy weryfikacji część, aby natychmiastowo po szybkim skanowaniu określić czy spełnia ona określoną specyfikacje pomiaru. Dzięki temu skaner ten jest idealnym urządzeniem dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, w zautomatyzowanej produkcji i innych aplikacjach.

 

W odróżnieniu od większości tradycyjnych skanerów, RapidScan jest zdolny do skanowania powierzchni silnie odbijających, takich jak malowane części samochodowe oraz części obrabiane i polerowane. To przenośne urządzenie może również skanować powierzchnie o zróżnicowanym kolorze i kontraście, wykrywać krawędzie, otwory i inne cechy.

                                                                                                                                         

 

 

 

Oprogramowanie API jest w stanie m. in. wykryć krawędzie, otwory oraz dokonać natychmiastowego porównania z modelem CAD, co pozwala na szybką i dokładną ocenę elementu na wszystkich etapach produkcji.

 

 

 

 

RapidScan może być zamontowany na statywie lub bezpośrednio na głowicy robota. Skaner ten jest dostępny w dwóch rozmiarach w zależności od potrzeb klientów.