lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Ramię pomiarowe SMART

Historia firmy RPS Metrology :

Początki firmy RPS Metrology to przede wszystkim pasja do badań, rozwoju i produkcji ramion pomiarowych, która rozpoczęła się ponad 30 lat temu. Pierwsza firma o nazwie Garda Impianti, założona w 1983 roku przez jednego z trzech współwłaścicieli: Raffaello Dalla Mariga specjalizowała się w produkcji urządzeń i maszyn do przemysłu samochodowego.

Ta sama firma, w 1987 roku, zgłosiła pierwszy patent i wyprodukowała naprawdę pierwsze mobilne ramię pomiarowe o nazwie CMS CAR3D 

W 1990 Garda Impianti zaprezentowała nowy model przenośnego ramienia pomiarowego o nazwach Space i Explorer: naprawdę pierwsze ramię pomiarowe siedmioosiowe

2

Na podstawie prac z poprzednich lat, w 1993 roku powstała firma Garda. Garda w dalszym ciągu rozwijała mobilne urządzenia pomiarowe, prezentując przenośne ramiona pomiarowe, w tym modelu Inspector.

Współpraca na polu technicznym i handlowym prowadzona przez trzech współzałożycieli: Raffaello Dalla Mariga, Paolo Perbellini i Stefano Recchia, dzięki długoletniej przyjaźni sprawiła, że podjęli oni wyzwanie na rynku ramion pomiarowych i utworzyli w 2015 roku firmę RPS Metrology.

 

 

1.1

SMART Arm firmy Smart Solutions jest przegubowym ramieniem pomiarowym nowej generacji. Urządzenie umożliwia szybką i dokładną kontrolę 3D części pomiarowej.

SMART Arm może być używane przez każdego, ponieważ jego obsługa nie wymaga długiego szkolenia, kalibracji lub czasu nagrzewania, a to wszystko dzięki niezawodnym układom mechanicznym i elektrycznym, automatycznej kompensacji temperatury oraz lekkiej budowie.

Kluczem jest mobilność!

Ramię SMART Arm jest prawdziwym przenośnym urządzeniem pomiarowym wyposażonym w baterie litowo – jonową z 10 godzinnym czasem pracy oraz komunikacją bezprzewodową (Wi-Fi).
SMART Arm są dostępne w wersjach 6- i 7-osiowej z możliwością podłączenia sond twardych i sond LP2 firmy Renishaw do pomiarów stykowych oraz laserowych głowic skanujących Model Maker firmy Nikon Metrology do zbierania chmury punktów z detalu oraz inżynierii odwrotnej.

 

 

 

Oznaczenia parametrów dokładnościowych

1 2 3 4

EUNI

Maksymalny dopuszczalny błąd jednokierunkowego pomiaru długości

Wartość EUNI
odzwierciedla najczęstsze
potrzeby pomiarowe.

PSIZE

Maksymalny dopuszczalny błąd wymiaru (średnicy kuli wzorcowej) 

Wartość PSIZE
oznacza dokładność pomiarów cech.

PFORM

Maksymalny dopuszczalny błąd kształtu (kuli wzorcowej) 

Wartość PFORM
określa dokładność ramienia.

LDIA

Maksymalny dopuszczalny błąd powtarzalności punktu

Wartość LDIA
reprezentuje powtarzalność ramienia.

 


Filmy