lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Pomiary dużych gabarytów

Laser trackerY

Duża liczba firm będących na rynku oferuje Laser Tracker lub podobne odmiany tej technologii. Jednak to firma API Metrology jako pierwsza wynalazła oryginalną technologię i nadal jest liderem branży. Od ponad 25 lat firma API kontynuuje działania, wprowadzając nowe coraz bardziej zaawansowane technologie, innowacje oraz rozwiązania. W ciągu tych lat firma udoskonaliła technologię trackerów oraz budowania ich modeli oferując większą precyzję. API wzrastała stopniowo przez lata i dziś jest przedsiębiorstwem globalnym mająca oddziały w Europie, Indiach, Chinach i Ameryce Południowej.

Laser radar NIKON

Wszechstronny system metrologiczny, który oferuje bezstykową kontrolę wielkogabarytowych obiektów przez jednego operatora. Jest to urządzenie programowalne CNC, przygotowane do pracy bez nadzoru w trybie całkowitego zautomatyzowania. Laser Radar wykorzystuje opatentowaną technologię odbicia, która umożliwia pomiar bezpośredni powierzchni i elementów z najwyższą prędkością zbierania danych. W rezultacie Laser Radar eliminuje potrzebę żmudnego wykorzystania kropek fotogrametrycznych, sferycznych reflektorów (SMR) lub sond ręcznych, zmniejszając czas kontroli i odciążając operatora. Laser Radar jest w stanie skanować ciemne, mocno rozpraszające i odbijające materiały oraz powierzchnie położone pod trudnymi do pomiaru kątami.

K-series

W tej kategorii znajdują się specjalistyczne maszyny optyczne, które pozwalają na dokładne pomiary elementów i produktów o dużych gabarytach. Urządzenia mogą służyć m.in. do mierzenia i optymalizowania robotów przemysłowych i pozwalają na pełną swobodę działania. Maszyny można używać w różnych warunkach laboratoryjnych czy warsztatowych.

IGPS Nikon

Oferowane urządzenie doskonale sprawdzi się w mierzeniu nawet bardzo dużych komponentów. IGPS posiada funkcje pozwalające na zastosowanie nieskończenie wielu sond i czujników pracujących w tym samym czasie, co pozwala na szczegółowe wyniki. Ponadto, urządzenie umożliwia pomiar elementów z identyczną precyzją na całym obszarze zakładu.

Hemispherical

Inżyniera odwrotna, kryminalistyka, kontrola gabarytów i architektura – to tylko niektóre ze sfer, w których oferowane skanery przestrzeni są przydatne. Urządzenia charakteryzuje m.in. błyskawiczne skanowanie dochodzące do 1,2 milionów punktów na sekundę. Ponadto, zebrane przez skaner informacje, mogą zostać bezpiecznie wysłane do systemów m.in. Geomagic, Polyworks czy Cyclone.