lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Oprogramowanie do maszyn pomiarowych

Firma Nikon Metrology jest od wielu lat wiodącym producentem oprogramowania do współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Jest jedną z nieliczych firm na rynku, które oferują własny sprzęt pomiarowy razem z obsługujacym je oprogramowaniem. Pozwala to na tworzenie oprogramowania w pełni wykorzystujacego możliwości sprzętowe, wysoce intuicyjnego i łatwego w obsłudze. Nikon Metrology oferuje 2 rożne oprogramowania, które są odpowiedzią na różne potrzeby użytkowników: CMM-Manager oraz Camio.

Każde oprogramowanie z powodzeniem może pracować na maszynach współrzędnościowych innych firm. W razie pytań, zainteresowania proszę kontaktować się z naszą firmą, z przyjemnością odpowiemy na państwa pytania. 

CMM MANAGER

CMM Manager dla systemu Windows jest zdecydowanie najbardziej wartościowym programem do pomiarów stykowych pod względem stosunku jakości do ceny oprogramowania. Program działa na maszynach niemal wszystkich firm, obrabiarkach CNC i przenośnych maszynach CMM. Nastawiony jest na osiąganie więcej w krótszym czasie, poprzez automatyzację kontroli lub poprzez szybki pomiar kilku punktów.

 

CMM Manager to wielofunkcyjne, bardzo intuicyjne oprogramowanie do pomiarów stykowych, umożliwiające wykonywanie szybkich pomiarów, również z wykorzystaniem modelu CAD. Wśród funkcji programu możemy wyróżnić: bezkolizyjne przejazdy, wirtualne symulacje pomiarów, weryfikację w czasie rzeczywistym i wiele innych. Łatwość oraz intuicyjność obsługi sprawia, że proces pomiarowy staje się wydajniejszy i prostszy niż w przypadku innych programów tego typu. Nowy układ wizualny interfejsu Windows7 sprawia, dostęp do funkcji programu jest szybszy i bardziej czytelny. CMM Manager może występować w wielu konfiguracjach dzięki czemu może być dostosowany do niemal każdego urządzenia do pomiarów stykowych, zarówno manualnych jak i automatycznych, a także maszyn wyposażonych w głowice optyczne.

 

Główne zalety:

 • szybkie, dokładne i przedstawione graficznie wyniki pomiaru
 • intuicyjne, a jednocześnie kompleksowe oprogramowanie metrologiczne
 • Jedno oprogramowanie dla maszyn współrzędnościowych, ramion pomiarowych i przenośnych urządzeń pomiarowych

 


Pliki w formacie PDF

CMM Manager EN

 
CMM Manager do optycznych maszyn pomiarowych

Nikon Metrology wprowadzając na rynek wersję 3.5 oprogramowania CMM Manager ogłosił jego nową funkcjonalność. Dodana została obsługa optycznych maszyn pomiarowych z serii iNexiv i VMA. Dodana również została możliwość obsługi kamer DEVA USB.


M.in. moduł ten daje możliwość :

 • Importowania modeli 2D/3D CAD,
 • Tworzenie elementów pomiarowych w oparciu o model CAD,
 • Laser Auto Focus – pomiar głębokości w osi Z,

Więcej informacji pliku PDF


Plik w formacie PDF

CMM-Manager dla maszyn iNexiv

  

CAMIO

CAMIO oferuje pełne możliwości wielosensorowej kontroli części, umożliwiające dobór najlepszych metod pomiarowych do każdego zadania. Dzięki połączeniu pomiarów stykowych i bezstykowych (skanowania analogowego oraz laserowego) wyniki uzyskiwane są w optymalny sposób dla indywidualnego zapotrzebowania. Wielosensorowe rozwiązania Nikon Metrology pozwoliły zapewnić producentom większą elastyczność pomiaru i lepszy wgląd w jakość produktów, zwiększając wydajność stosowanych maszyn pomiarowych.

 

CAMIO zapewnia bogate środowisko programistyczne, wyposażone w intuicyjne narzędzia programistyczne i opcję szybkiego dodawania funkcji (przeciągnij i upuść). Użytkownicy rozpoczynający przygodą z maszynami CMM z pewnością docenią tworzone krok po kroku, szczególnie łatwe do opanowania programowanie i już po krótkim czasie użytkowania będą mogli przejść do bardziej zaawansowanych funkcji oprogramowania.

Bardziej doświadczeni użytkownicy docenią funkcjonalność na najwyższym szczeblu, która obejmuje wiele zaawansowanych funkcji takich jak warunkowe wykonanie części programu czy konfigurowalne funkcje.

 


Pliki w formacie PDF

Camio

  

FOCUS

Focus jest oprogramowaniem przeznaczonym do bezstykowej kontroli jakości z wykorzystaniem laserowych głowic skanujących. Program oferuje wysoką wydajność, intuicyjny interfejs użytkownika oraz funkcje pozwalające na pełną automatyzację procesu pomiarowego.

1

Focus pozwala na pełną inspekcję mierzonej części oraz pracę z modelem CAD dla danych uzyskanych z różnych systemów pomiarowych jak maszyny współrzędnościowe, przenośne ramiona pomiarowe lub tomografy komputerowe (CT). Program pozwala na wizualizację wyników pomiaru w czytelny sposób poprzez zastosowanie raportów graficznych oraz w postaci kolorowych map odchyłek od modelu CAD.

Główne zalety:

 • łatwy w obsłudze proces kontroli zarówno dla operatorów jak i inżynierów
 • inteligentne algorytmy wykrywania i analizy elementów zapewniające wysoką wydajnością i dokładność wyników
 • kompletny zestaw funkcji do analizy zarówno pojedynczych geometrii jak i całych powierzchni detalu
 • łatwe w interpretacji, interaktywne raportowanie w celu ułatwienia podejmowania decyzji
 • kontrola automatyczna niewymagająca konieczności umiejętności programowania
 • możliwość dzielenia się wynikami z innymi osobami dzięki bezpłatnej aplikacji Focus Viewer

 

 

 


Pliki w formacie PDF

Focus EN