lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Magazyny wymiany trzpieni


MCR20

mcr20Zasobnik zmiany modułów umożliwiający automatyczną zmianę modułów trzpieniowych TP20.

Zasobnik zmiany modułów MCR20 jest urządzeniem pasywnym i może przechowywać maksymalnie sześć modułów sond TP20 w celu dokonywania automatycznej zmiany pod kontrolą programu pomiarowego.

 

 


SCR200

scr200Stojak wymiany dla modułów trzpieniowych sondy TP200.

SCR200 jest dostępny w zestawach o niskiej sile nacisku oraz o standardowej sile nacisku, przy czym każdy zestaw zawiera jeden zespół SCR200 plus trzy moduły trzpieniowe o takiej samej sile nacisku.

 

 


FCR25

fcr25Gama systemów wymiany modułów, z których każdy umożliwia przechowywanie w każdym porcie dowolnych elementów systemu SP25M.

Moduły skanujące SM25
Moduł adaptera TM25-20 TTP
Obsady trzpieni skanujących SH25
Moduły sondy TP20

 


ACR3

acr3Zasobnik ACR3 wykorzystuje unikalne złącze "autojoint" firmy Renishaw do mocowania sond i łączników przedłużających do sterowanych silnikiem głowic indeksowanych PH10M i PH10MQ. Może on obsługiwać całą gamę czujników firmy Renishaw i innych dostawców rozwiązań pomiarowych.

Chociaż ACR3 jest zespołem czteroportowym, połączenie ze sobą dwóch takich zespołów umożliwi przechowywanie w zasobniku ośmiu różnych sond lub łączników przedłużających - jest to liczba wystarczająca dla każdego zadania pomiarowego.

Pasywny mechanizm blokuje i odblokowuje złącze "autojoint" zapewniając bezpieczną i w pełni automatyczną wymianę czujników. Do sterowania operacjami wymiany wykorzystuje się ruch maszyny współrzędnościowej, dzięki czemu nie są wymagane żadne dodatkowe silniki ani elementy sterujące.

MRS z portami ACR3 i SCP600 ACR3 jest częścią systemu stojaka modułowego MRS, co oznacza, że zespół ACR3 można łączyć z zasobnikiem wymiany modułów FCR25 dla sondy skanującej SP25M lub z portami wymiany trzpieni pomiarowych SCP600 dla sondy skanującej SP600M.