lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Laser trackery

Radian + sonda IP360

Radian

Sprytniejszy, Szybszy, Bardziej dokładny i bardziej elastyczny 

Radian™ jest najmniejszym, najbardziej dokładnym, wszechstronnymi i najbardziej inteligentnym laser tracker’em na rynku. Nasza zastrzeżona technologia montażu głowicy trackera na wałku redukuje źródła błędów przez co zwiększa dokładność i stabilność. Radian™ zawiera wszystkie cechy zaawansowanej technologii śledzenia laserowego API:

 • Największa precyzja i dokładność
 • Największy zakres pracy
 • Najmniejsze koszty posiadania
 • Najmniejszy laser tracker IFM/ADM
 • Dynamiczne pomiary punktów
 • Identyfikacja wielu SMR
 • Wszechstronność montażu: montaż boczny, do góry nogami, pod spodem, lub bezpośrednio na części
 • Kompletny zestaw zaawansowanych celów i akcesoriów

Radian™ cechuje się technologią INNOVO™ firmy API cechuj się mocnym nowym oprogramowaniem i zintegrowaną kamerą. Technologia INNOVO™ czyni Radian™ bardziej inteligentnym, łatwiejszym w użyciu, bardziej elastycznym i stabilnym. Technologia INNOVO™ zawiera również takie cechy jak:

 • I-Vision™ który automatycznie odnajduje utraconą wiązkę
 • Szeroki kąt widzenia kamery pomaga operatorowi w pomiarowych zadaniach w przemyśle
 • Wbudowana kamera do robienia zdjęć i wideo

 


Z Laser Tracker Radian™, możesz skupić się na swojej pracy, nie na narzędziu

Sonda I-360

 

Zwiększ efektywność pomiarów

I-360™ z Automated Precision Inc. (API) jest zaawansowaną nowatorską technologią używanej manualnie sondy do pomiarów stykowych jak i skanowania . Jako akcesorium Laser Tracker Radian, I-360 oferuje 3 modele aby sprostać unikalnym wymaganiom klienta : bezprzewodowa sonda stykowa I-Probe, sonda skanującą I-Scan II, lub sonda I-Scan II z pomiarem stykowym. Wszystkie modele mają tą samą wagę i elastyczną głowicę obrotową.


Lepsza niż poprzednio

Teraz w 4-tej generacji, the I-360 kontynuuje prostotę pomiaru i zwiększa jego efektywność. I-Probe 360, z dodatkowym gniazdem blisko głowicy , jest bardziej dokładna niż kiedykolwiek dotąd w pomiarze ukrytych punktów które nie mogą być zmierzone przez standardowy sferycznie zamontowany reflektor (SMR). I-Scan II dzięki usprawnionej kamerze skanującej daję większą niezawodność skanowanie . Może skanować więcej rodzajów powierzchni , między innymi wysoko błyszczące elementy oraz obszary z dużym kontrastem.


Elastyczność dla lepszych pomiarów

Innowacyjna głowica sonda I-360™ obraca się w poziomie i pionie zakresie 360° aby osiągną najwyższą precyzję położenia sondy dla zebrania punktu pomiarowego . w połączeniu z dużym zakres pomiarów Radian’a, sonda I-360 dostarcza swobodę pomiaru w prosty sposób nawet najbardziej skomplikowanych części.


Łatwość zastosowania

The I-360™ waży jedynie 1,17 kg. i jest prostym jedno-przyciskowym rozwiązaniem dzięki czemu uzyskujemy pomiar praktycznie bez wysiłku. Sonda ma wbudowane diody LED sygnalizujące jaką aktualnie końcówką dokonujemy pomiaru . I-360 może być używane w wielu różnych aplikacjach , takich jak:

 • Narzędzia, przyrządy produkcyjne
 • Kontury powierzchni
 • Pomiary szczelin drzwi
 • Części karoserii samochodowych
 • Inspekcja osprzętu
 • prototypy
 • odlewy, formy, matryce
 • Porównanie do modeli CAD
 • Inspekcja w procesie


Precyzja bazująca na interferometrze

Ponieważ I-360 w wersji stykowej I skanującej działa z laser tracker’em Radian bazującym na interferometrze, dzięki temu oferuje wyższa precyzję nie inne manualne akcesoria . I-Probe, kiedy jest używane bezprzewodowo, może mierzyć na dystansie nawet większym niż 40 m

 

 


Filmy

 OT2  + sonda vProbe  

Bezprzewodowy ,bez zewnętrznych kontrolerów, bez wysiłkowy

  

Mniej daje więcej. API prezentuje kamień milowy w innowacji laser tracker’ów: Omnitrac 2. Omnitrac 2 jest mniejszy, lżejszy i łatwiejszy w użyciu niż wszystkie inne tego typu w jego segmencie cenowym .Co więcej nie ma zewnętrzengo kontrolera co stawia go jako jedyny taki tracker na rynku. To znaczy : Bezprzewodowy ,bez zewnętrznych kontrolerów, bez wysiłkowy.


Cechy

Omnitrac 2 daje wysoką przenośność i wygodę obsługi laser trackera. Omnitrac2 zawiera:

 • Całkowicie bezprzewodowe operacje (zintergowany kontroler, stację pogodową, czujnik pochyłu, baterię, WiFi)
 • Czas pracy na baterii (3-6 godz.) w wewnętrznymi akumulatorami (nie wyjmowane przez użytkownika)
 • Wysokiej dokładności ADM zdolny do pomiarów dynamicznych
 • Autolock (automatyczne znajdowanie wiązki dzięki wbudowanej kamerze)
 • Wbudowany czujnik poziomu
 • Bardzo mobilny (tylko10.8 Kg , 1 walizka transportowa)
 • Wszechstronność montażu: montaż boczny, do góry nogami, pod spodem, lub bezpośrednio na części
 • Kompatybilny z obecnymi statywami I akcesoriami API

Niezawodny w ciężkich warunkach pracy

Omnitrac 2 jest idealnym instrumentem pomiarowym dla szerokiego zakresu aplikacji w przemyśle, w pracy wewnątrz i na zewnątrz. Jego kompaktowy rozmiar i bezprzewodowy design dają możliwość pomiaru w trudnych warunkach gdzie inne systemy nie mogą być używane.

Omnitrac 2 jest jedynym bezprzewodowym laser tracker’em zdolnym do pomiarów dynamicznych. Może mierzyć do 10 razy szybciej niż inne konkurencyjne systemy. Jego mocny design i solidna konstrukcja jest perfekcyjnym rozwiązaniem nawet w trudnych warunkach pracy w jakimkolwiek przemyśle. Omnitrac 2 z wbudowaną baterią pozwala na pracę do 6 godz ciągłego pomiaru, dodatkowo posiada zasilanie prądowe.
W przeciągu kilku minut od włączenia, Omnitrac 2 osiąga 90 % dokładności. Omnitrac 2 mierzy do 100 meterów, w zakresie temperatur -4° to 104° (F) i waży jedynie 10 kilogramów.


Wszystko jest wbudowane. Bardziej kompaktowy niż kiedykolwiek.

Wszystko potrzebne do pomiarów Omnitrac 2 jest wbudowane w jednostkę laser trackera, włączając w to kontroler, stacje pogodową, czujnik pochylenia i baterię. Omnitrac 2 ma transmisję przez WiFi jak i Ethernet.

Omnitrac 2 używa do pracy technologii ADM (Absolute Distance Measurement). Może być użyty do pomiaru w dowolnej pozycji: górny, prostopadły do ściany lub pochylony w przestrzeni, pod lub wewnątrz części.

 


Z Laser Tracker Omnitrac2™, dotrzesz do miejsc do których kiedyś nie mogłeś dotrzeć!

vProbe- Kompletne bezprzewodowe rozwiązanie

 

Sonda vProbe z technologią bezprzewodową perfekcyjnie łączy się z Laser tracker’em Omnitrac 2 API. vProbe ułatwia pracę w twojej przestrzeni roboczej bez repozycjonowanie lub dodatkowego osprzętu. Zyskujesz elastyczność i szybkość i co za tym idzie przechodzisz na wyższy poziom mobilności!


Prawdziwa Mobilność

Zintegrowane systemy vProbe / Omnitrac 2 używają bezprzewodowej technologii dając prawdziwą mobilność urządzenia. Zintegrowana bateria pozwala na pracę do 6 godz. na jednym ładowaniu. Ustaw, zdemontuj lub przenieś system w locie. vProbe posiada małą wagę i mieści się z sondą w jednej walizce transportowej dając użytkownikowi wyjątkową łatwość przemieszczania.


Ergonomia i elastyczność

Z zaprojektowanym łatwym w trzymaniu uchwytem vProbe’s można pracować przez długi czas z tą samą zręcznością Podwójna lokalizacja końcówek, ich LED’owy wskaźnik położenia oraz przełącznikiem końcówek sprawiają , że pomiary z vProbe stają się szybkie i wygodne . Zyskujesz łatwość pomiaru wewnątrz, z tyłu, lub na bokach obiektu.


Dynamiczne skanowanie

Możliwość dynamicznego skanowania z vProbe’s dostarcza ciągły odczyt koordynatów, umożliwiając operatorowi szybsze pomiary niż konkurencja.

 


Filmy