lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Kinex- Narzędzia pomiarowe

Firma KINEX od ponad 100 lat zajmuje się produkcją przyrządów pomiarowych. Marka KINEX jest zatem gwarancją wysokiej jakości na rynku czeskim i europejskim. W ofercie firmy znajdują się standardowe przyrządy pomiarowe jak również przyrządy niestandardowe realizowane na specjalne życzenie klienta.


 

Suwmiarki, przymiary, liniały, metrówki, zwijane taśmy

Suwmiarka to przyrząd pomiarowy z noniuszem używany do pomiaru wymiarów zewnętrznych i wewnętrznych, głębokości oraz do pomiaru gwintów. Firma Kinex produkuje następujące rodzaje swuwmiarek: leśniczą, czterofunkcyjna ze śrubą lub zaciskiem, z suwakiem pomocnicznym, zegarową, jednostronna i dwustronną, elektroniczną oraz wodoodporną.

Zakres pomiarowy produkowanych suwmiarek jest bardzo różny i zawiera się w przedziale od 70 do 2000 mm. Jeżeli szukają państwo suwmiarek o nietypowych zakresach i dokładnościach, firma Kinex może takie dla państwa specjalnie wykonać.


Mikrometry, średnicówki

Mikrometr zwany także mikromierzem to przyrząd pomiarowy służący do mierzenia obiektów fizycznych z dużą dokładnością. Firma Kinex produkuje następujące rodzaje mikrometrów: zewnętrzne i wewnętrzne, do gwintów, do rur, do drutu, do kół zębatych, elektroniczne oraz trójpunktowe. Zakres pomiarowy produkowanych mikrometrów jest bardzo różny. Jeżeli szukają państwo mikrometrów o nietypowych zakresach i dokładnościach, firma Kinex może takie dla państwa specjalnie wykonać.


Głębokościomierze, czujniki, diatesty

Głębokościomierze są urządzeniami suwmiarkowymi służącymi do pomiaru głębokości. Firma Kinex produkuje następujące rodzaje głębokościomierzy: elektroniczne, z zaczepem oraz specjalne. Zakres pomiarowy produkowanych głębokościomierzy jest bardzo różny. Jeżeli szukają państwo głębokościomierzy o nietypowych zakresach i dokładnościach, firma Kinex może takie dla państwa specjalnie wykonać.

 


 

Płytki wzorcowe, lupy, kątomierze

Płytki wzorcowe są jednomiarowymi końcowymi wzorcami długości o kształcie prostopadłościennym. Firma Kinex posiada w swojej ofercie zestawy płytek wzorcowych o różnych długościach i klasach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

  

Poziomice: precyzyjne, ślusarskie, murarskie, stolarskie

Przyrząd pomiarowy z wbudowanymi jedną lub wieloma poziomicami rurkowymi, wykorzystującymi siłę grawitacji ziemskiej do wyznaczania poziomu płaszczyzn (np. podłóg, ścian itp.) Firma Kinex posiada w swojej ofercie poziomice o długościach od 400 do 2000 mm. Typowa dokładność wynosi 1 mm/m, ale na życzenie klienta mogą być wyprodukowane przyrządy o wyższej dokładności jak 0,02 mm na 1 metr. 

Niwelatory, przyrządy laserowe

Niwelator – instrument geodezyjny, mocowany na trójnożnym statywie, umożliwiający pomiar różnicy wysokości (niwelacji) pomiędzy punktami terenowymi. Przy wykorzystaniu łat geodezyjnych, ustawionych pionowo na punktach terenowych – pikietach, wykonywane są odczyty. Różnica odczytów z łat geodezyjnych określa różnicę wysokości między punktami terenowymi.