lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

InSight L100

Skaner laserowy InSight L100 CMM oferuje najlepsze możliwe połączenie szybkości, dokładności i łatwości użytkowania. Nadaje się zarówno do pomiaru powierzchni jak i inspekcji elementów. InSight L100 w szybki sposób zbiera dane pomiarowe i pozwala wygenerować precyzyjne porównanie Część-do-CAD nawet na błyszczących lub wielomateriałowych powierzchniach.
InSight L100 bazuje na 20-letnim doświadczeniu w dziedzinie metrologii optycznej. InSight L100 jest potwierdzeniem pozycji Nikon Metrology jako lidera w dziedzinie skanowania laserowego na maszynach współrzędnościowych.

Specyfikacja techniczna:

  • Błąd próbkowania (MPEP) 6,5 µm
  • Błąd przestrzenny (MPEE) 6,0 µm
  • Szybkość skanowania 200 000 pkt / s
  • Maks. szerokość pola widzenia 110 mm
  • Głębokość pola widzenia 60 mm
  • Minimalna odległość elementu 105 mm

 

Super szybkie zbieranie danych
InSIght L100 jest idealnym rozwiązaniem do kontroli większych elementów, gdzie wydajność jest kluczowa, ale chcemy jednocześnie zachować najwyższą dokładność. Zakres 100 mm w połączeniu ze zwiększonymi prędkościami pomiaru skutkują wydajnością pomiarową nieosiągalną do tej pory przez maszyny pomiarowe.

Uchwyć najdrobniejsze szczegóły
InSight L100 jest wyposażony w wysokiej jakości optykę Nikon przeznaczoną do skanowania laserowego. W połączeniu z kamerą o wysokiej rozdzielczości daje to rozdzielczość punktową 42 mikrometrów i najlepszą na rynku jakości danych, umożliwiającą zbieranie nawet najdrobniejszych szczegółów i krawędzi. InSight L100 ma wyjątkowo mały błąd próbkowania 6,5 µm, który jest miarą poziomu szumów skanera, umożliwiając dostarczanie gładkich skanów i wysokiego poziomu szczegółowości.

Dokładny pomiar elementów
InSight L100 doskonale nadaje się do pomiarów powierzchni i elementów geometrii. Dzięki niskiemu poziomowi szumów i wysokiej rozdzielczości pomiaru punktu, uzyskiwana dokładność jest bliska dokładności sondy stykowej.

Pomiar trudnych powierzchni
Czwarta generacja Enhanced Sensor Performance (ESP4) dostosowuje intensywność lasera dla każdego punktu w linii skanowania, w zależności od koloru i materiału, szybciej niż kiedykolwiek. Sprawia to, że pomiar wielomateriałowych elementów o zmiennej połyskliwości powierzchni jest łatwy, szybki i nie wymaga matowienia powierzchni mierzonej.

Łatwy w użyciu
Nowa projekcja pola widzenia zapewnia użytkownikowi jasną informację o tym czy skaner jest optymalnie ustawiony.

Większe możliwości pomiarowe
Zintegrowane opatentowane mocowanie pozwala na obrót skanera wokół własnej osi co 30° do 90°. Jest to szczególnie ważne przy pomiarze łopatek turbin oraz przy elementach o pionowo zorientowanych cechach i krawędziach. InSight L100 umożliwia również wychylenie do kąta 105° w głowicy PH10 dając możliwość dostępu do niedostępnych wcześniej miejsc.


Plik w formacie PDF

InSight L100

InSight L100 EN