lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

HN C30-30

HN-C3030

HN-C3030 otwiera nowy świat szybkiej, wysokiej dokładności, bezstykowej metrologii 3D

  • Dzięki bezstykowemu pomiarowi skanerem laserowym można uzyskać znacznie większą ilość danych, w dużo krótszym czasie jak w systemie stykowym.
  • Redukuje czas potrzebny do analizy kształtu, falistości, zużycia, deformacji oraz wklęsłych i wypukłych powierzchni.
  • Może mierzyć elementy o masie nawet do 30 kilogramów.
  • Nowy skaner skanuje z odległości 98,6 mm pozwalając dzięki temu na uniknięcie kolizji przy inspekcji nierównych powierzchni.
  • Po podłączeniu opcjonalnego regulatora termicznego może być używany poza pomieszczeniami z kontrolą temperatury, np. na halach produkcyjnych.
  • Opcjonalne dedykowane oprogramowanie do analizy przekładni umożliwia stworzenie plików szkoleniowych na podstawie wymiarów oraz pozycji pracy przekładni.

 

 Łatwy w użytkowaniu, wysokiej dokładności skaner laserowy                                                                                                       

Jako, że firma Nikon jest od dawna producentem wysokiej jakości przyrządów optycznych, podjęła się ona świeżego spojrzenia na bezstykowe systemy optyczne. W celu osiągnięcia pomiaru bezstykowego z wyjątkowo wysokim stopniem precyzji Nikon opracował specjalną optykę, taką jak nowo zaprojektowane soczewki cylindryczne dla emiterów światła laserowego i telemetryczny system optyczny do przechwytywania obrazów. Ulepszenia obejmują zastosowanie jasnego systemu optycznego, który umożliwia inspekcje błyszczących i ciemnych powierzchni bez preparatów takich jak rozpylany proszek. System ma wbudowaną kamerę, która identyfikuje obszar skanowania w czasie programowania pomiaru


2
3

Wysokiej dokładności 5 osiowa automatyczna kontrola

HN-C3030 automatycznie kontroluje  wysokiej dokładności 3 osiowy (XYZ) układ napędowy(MPEE 1.6+ 4L/1000 um (L=mierzony wymiar(mm))/JIS B 7440-2:2003), a także nieorganiczny  kątowy układ napędowy ze sztywnym mechanizmem i wahacz skanera laserowego z kątem obrotu od -20° do +135°. Umożliwia to skanowanie laserowe powierzchni górnych, bocznych a nawet dolnych. Ponadto kierunek skanowania laserowego może być zmieniany (od-180° do +180°), pozwalając na skanowanie różnych kształtów z optymalnych kątów. Dostępne są również opcjonalnie uchwyty dostosowane do różnych rozmiarów I kształtów.

Zastosowania

Różne koła zębate np.: hipoidalne, stożkowe, śrubowe, walcowe, o uzębieniu wewnętrznym, wielowypusty, łopatki turbosprężarki, uszczelnienia olejowe.Odpowiednie do mierzenia i analizy złożonych kształtów 3D, oraz do mierzenia termicznych odkształceń przed/po użytkowaniu tej samej części.


 Pliki w formacie PDF

 HN-C3030

 HN-C3030_EN