lokalizacjaCentrum Prezentacji

Wydział Mechaniczny PK
al. Jana Pawła II 37  31-864 Kraków   

 

 

lokalizacjaBiuro i Centrum Prezentacji

ul. Kupiecka 11
03-046 Warszawa

 

 

Współrzędnościowe maszyny pomiarowe (CMM) NIKON Metrology

Firma Smart Solutions jest wyłącznym polskim przedstawicielem oferującym maszyny współrzędnościowe serii ALTERA, których producentem jest renomowana firma NIKON Metrology. Świadczymy kompleksowe usługi dla dużych oraz małych przedsiębiorstw. Przeprowadzamy instalację, profesjonalne szkolenia, na których przyszli użytkownicy dowiadują się, jak obsługiwać współrzędnościowe maszyny pomiarowe 3D oraz organizujemy specjalne kursy z zakresu oprogramowania pomiarowego światowych liderów w tej dziedzinie na rynku.

Szkolenia odbywają się w siedzibie klienta, do którego trafia wybrana współrzędnościowa maszyna pomiarowa CMM lub są organizowane w jednym z naszym centrum prezentacji i pomiarów 3D w Warszawie, Krakowie lub Poznaniu. Poniżej przedstawiamy specjalistyczne urządzenia dostępne w naszej ofercie. W celu lepszego wyjaśnienia, dołączamy szczegółowy opis każdego z polecanych urządzeń, których producentem jest japońska firma NIKON Metrology.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, z przyjemnością wyjaśnimy wszelkie niejasności. Zachęcamy serdecznie do kontaktu mailowego bądź telefonicznego.

MASZYNY POMIAROWE ALTERA

ALTERA - nowa generacja ceramicznych współrzędnościowych maszyn pomiarowych LK firmy  Nikon Metrology. Maszyna Altera została zaprojektowana z myślą aby zaspokoić zmieniające się potrzeby klientów zarówno teraz jak i w przyszłości.

 

MASZYNA POMIAROWA ALTO

ALTO jest idealnym rozwiązaniem dla producentów poszukujących taniego, efektywnego rozwiązania, do różnych zadań pomiarowych, z łatwym w użyciu oprogramowaniem. Od pojedynczych pomiarów do całkowitej kontroli, od kalibracji narzędzi do ich diagnostyki, ALTO jest idealnym narzędziem kontroli jakości zarówno do działów produkcji jak i profesjonalnych laboratoriów pomiarowych.
 

MASZYNY POMIAROWE ALTERA +

ALTERA+ - dla klientów o większych wymaganiach dokładnościowych, Nikon Metrology oferuje wersję maszyny ALTERA o podwyższonej dokładności. Maszyny te nadają się zarówno do pomiarów stykowych – punktowych jak i skanujących oraz pomiarów bezstykowych przy użyciu skanerów laserowych.
 

MASZYNY POMIAROWE LABORATORYJNE

LK V-SL oraz LK V-SL HA oferują rewolucyjną konstrukcję, która zapewnia najlepszą wydajność skanowania i inspekcji dostępną na rynku. Zwiększona stabilność i wysoka dokładność pomiaru sprawiają, że maszyny te znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym oraz kosmicznym.
 

MASZYNY POMIAROWE DLA DUŻYCH CZĘŚCI

Nikon Metrology oferuje szeroką gamę maszyn mostowych i suwnicowych wszędzie tam gdzie rozmiar ma znaczenie. Oprócz wysokiej dokładności połączonej z dużym zakresem pomiarowym, maszyny te obsługują różne metody pomiarowe takie jak pomiary stykowe, skaning analogowy czy skanowanie laserowe.
 Horizontal-Arm-Premium-Series_large

MASZYNY POMIAROWE KOLUMNOWE

Maszyny kolumnowe Nikon Metrology, dzięki zastosowaniu ruchomego ramienia, zapewniają możliwości pomiarowe niedostępne dla innych typów maszyn. Ceramiczne prowadnice oraz łożyska pneumatyczne wykorzystane w budowie maszyn zapewniają stabilność pomiarową przy dużych prędkościach i przyspieszeniach. 

 HN-C3030_large

HN-C3030

HN-C3030 to bezstykowy system pomiarowy 3D wyposażony w wysokiej dokładności skaner laserowy. 5 osiowa automatyczna kontrola pozwala na skanowanie części o złożonych kształtach za pomocą optymalnych kątów.

 

MODERNIZACJE MASZYN POMIAROWYCH

W wielu zakładach produkcyjnych pracują kilku, bądź kilkunastoletnie maszyny pomiarowe.  Często nie spełniają one wymagań i oczekiwań firmy przez przestarzałe sterowanie,  osprzęt lub oprogramowanie, pomimo dobrego stanu technicznego ( mechanika, napędy, pneumatyka).
 

OPTYCZNE MASZYNY POMIAROWE VMA FIRMY NIKON

Precyzyjne przyrządy metrologiczne firmy Nikon Metrology są gwarantem zapewnienia najwyższej jakości całej produkcji. Bazują one na doskonałym oprzyrządowaniu optycznym firmy Nikon, wizyjnych systemach pomiarowych, mikroskopach pomiarowych, projektorach profili i optycznych komparatorach, razem wyznaczając nowe standardy pomiaru, nawet najmniejszych detali.
 

OPROGRAMOWANIE DO MASZYN POMIAROWYCH

Firma Nikon Metrology jest od wielu lat wiodącym producentem oprogramowania do współrzędnościowych maszyn pomiarowych. Jest jedną z nielicznych firm na rynku, które oferują własny sprzęt pomiarowy razem z obsługującym je oprogramowaniem.